אם אתם מעצבים את הבית ויש לכם תקציב מוגבל, אנחנו בהחלט ממליצים להשקיע קודם כל בעיצוב המטבח שכן המטבח הוא החלל שמחבר את הבית שלכם יחד. בדרך כלל הוא מחבר את הכניסה לבית והסלון ובו אנחנו מבלים זמן רב במשך היום. אם אתם בשלנים אתם וודאי יודעים כיצד מטבח מעוצב ויפה מרחיב דעתו של אדם ומעורר השראה לבישולים יוצאי דופן.

מטבח פרובנס – מה זה?

מטבח פרובנס נקרא על שם אזור פרובנס בצרפת, והוא מתאפיין בקווים אחידים ונקיים עם עיצוב מינימליסטי. יחד עם זאת, במטבח פרובנס נוכל לראות גם שימוש בצבעים חמים יחד עם הצבעים הבהירים שמאפיינים אותו ובכך לקבל עיצוב יוצא דופן ומעורר השראה.

מטבחים מעוצבים עם חומרים טבעיים בלבד

במטבח פרובנס כפרי לא תמצאו את חומרי הגלם שרגילים קצת לראות במטבחים מודרניים; לא תהיה נוכחות חזקה של מתכת (אולי רק קצת פרזולים פה ושם) ובעיקר נראה נוכחות חזקה של עץ חם שלוקח אותנו לכפרים פסטורליים בדרום צרפת או בצפון איטליה. משטחי עבודה מעץ, עץ בידיות הארונות וכדומה.

מקום אחסון כיד המלך

מטבחי פרובנס כפריים מתגאים בריבוי מקומות אחסון, ובנוסף לכך מקומות אחסון פומביים. לא רק ארונות חבויים אלא מדפי עץ עליהם ניתן להציג בפומבי את הכלים היפים שלכם. אם אתם אוהבים לארח, להשרות אווירה ביתית ולהציג את כלי האוכל והעבודה המעוצבים והיפים שלכם זה בדיוק הסגנון המתאים עבורכם. בניגוד למגמה שדוחפת הכל פנימה, מטבחי פרובנס מאמצים את גאוות הבישול הצרפתית והאיטלקית ומציגים הכל החוצה.

מטבח כפרי לבן המשתלב בבית

לפעמים מטבח הוא חלל צדדי שלא ממש מתחבר לחדרים אחרים, אך במקרים רבים המטבח מתחבר לסלון, חדר האוכל או למסדרון המוביל לחדרי השינה. במקרה כזה חשוב שהעיצוב ישתלב בחלל הבית ומטבח פרובנס כפרי לבן הוא העיצוב המושלם לכך, מכיוון שהוא נותן מרחב תמרון רב לעיצוב חלל הבית. מטבח כפרי לבן יכול להתחבר לעיצוב מודרני בהיר וזאת בשל השימוש בצבעי שמנת ולבן במשטח, ומאידך המטבח יכול להשתלב עם עיצוב קלאסי יותר בשל הקו הכפרי ומשטחי העץ.

שילוב צבעים מושלם

הבעיה במטבחים מודרניים רבים היא שהם בהירים מדי. לפעמים זה קצת בוהק מדי בעין ולפעמים זה פשוט משעמם ואנחנו רוצים איזשהו צבע שישבור את כל הלבן הזה. לכן השילוב של מטבח עץ כפרי לבן כמו המטבחים המעוצבים של יוניק דיזיינס – מטבחים מעוצבים כל כך נהדר: העץ שובר את הלבן ונותן בדיוק את הטוויסט שהעין שלנו צריכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *